مقایسه جاروبرقی کیسه ای و جاروبرقی مخزنی

مقایسه جاروبرقی کیسه ای و جاروبرقی مخزنی

جاروبرقی کیسه ای یا مخزنی

هر جاروبرقی ویژگی هایی را دارد که ممکن است در مدلی دیگر وجود نداشته باشد. خرید جاروبرقی در نگاه اول آسان بوده و اما زمانی که می خواهید یک ویژگی در جاروبرقی را مورد توجه قرار دهید، پیچیده می شود. شما جاروبرقی کیسه ای یا جاروبرقی مخزنی را می خواهید خریداری کنید. باید عنوان کنیم که هر کدام مزیت ها و معایبی را دارند که آن ها را ارائه می دهیم.

جاروبرقی کیسه ای و مزیت آن

در جاروبرقی کیسه ای از یک کیسه که از الیافی مخصوص ساخته شده است، برای ذخیره گرد و غبار بهره گرفته می شود. گرد و خاک و یا هر گونه موادی که پارویی جاروبرقی مکش می کند وارد کیسه شده و هوای تقریبا بی گردو غباری وارد موتور می شود. اما مزیت جاروبرقی کیسه ای در چیست؟

 کارایی بالای جاروبرقی کیسه ای  در حذف مواد آلرژی زا

مهمترین مزیت یک جاروبرقی کیسه ای از نقطه نظر بهداشتی و حذف مواد آلرژی زا می باشد. کیسه خود الیافی بخصوص دارد که گرد و غبار را به دام می اندازد و هوایی تمیز را روانه موتور می کند. شاید افرادی در منزل شما باشند که نسبت به آلرژن ها حساسیت را داشته باشند. جاروبرقی کیسه ای می تواند تا 99 درصد مواد آلرژی زا را حذف کند. 

افزایش عملکرد فیلتراسیون و طول عمر فیلتر هپا

امروزه در جاروبرقی از فیلتر هپا برای به دام انداختن مواد معلق استفاده می شود. جاروبرقی کیسه ای چون خود درصد زیادی از مواد معلق را به دام می اندازد می تواند موجب افزایش طول عمر فیلتر هپا و جذب بیشتر و کاراتر مواد آلرژی زا شود.

عدم نیاز به نگهداری و تمیز کردن

جاروبرقی کیسه ای همانطور که از نام آن پیدا استف برای نگهداری گرد وغبار از کیسه استفاده می کند. کیسه را می تواند بعد از یک مدتی تعویض کرد و یک کیسه نو را جایگزین آن قرار دارد. البته می توان یک کیسه را به مدت یا دوره طولانی استفاده کرد و اینکه شما کیسه را خالی کرده و دو باره سر جای خود قرار می دهید. 

معایب جاروبرقی کیسه ای، نیاز به خرید کیسه و کاهش کارایی مکش با پر شدن آن

شما در صورت خرید جاروبرقی کیسه ای، بایستی بعد از مدتی برای آن کیسه نو بگیرید. خوب در اینجا دو نوع شاریط پیش خواهد آمد. اگر جاروبرقی شما جدید باشد راحت می توان برای آن کیسه پیدا کرد ولی اگر قدیمی باشد پیدا کردن کیسه برای جاروبرقی مشکل خواهد بود. نتیجه اینکه پیدا کردن کیسه برای جاروبرقی کیسه ای با گذشت زمان مشکل می شود.
کیسه وقتی پر می شود، جلوی مکش موتور را می گیرد و کارایی مکش را کاهش می دهد. بعضی از مدل های جاروبرقی داری نشانگر پر بودن کیسه هستند تا کاربر نسبت به خالی کردن کیسه زود تر اقدام کند، حالا اگر جاروبرقی نشانگر پر بودن کیسه را نداشته باشد، مقداری کاربر را دچار مشکل می کند و مثلا کاربر باید بعد از هر بار جارو زدن کیسه را خالی نماید و در جای خود قرار دهد. از نظر اقتصادی و زیست محیطی جاروبرقی کیسه ای می تواند نقطه ضعف داشته باشد.

جاروبرقی مخزنی( بدون کیسه) 

جاروبرقی مخزنی همانطور که از نامگذاری آن پیدا است، از مخزن برای ذخیره گرد و غبار استفاده می کند. مخزن از پلاستیک می باشد و ممکن است شفاف باشد. در تیتر پایین به مزایا و معایب ان می پردازیم.

مزایای جاروبرقی بدون کیسه( مخزنی)

به صورت کلی جاروبرقی مخزنی به نسبت جاروبرقی کیسه ای ارزان تر می باشد. از طرفی مخزن شفاف است و به راحتی می توان از پر بودن آن مطلع شد. جاروبرقی مخزنی با توجه به اینکه تمیز کردن آن آسان تر می باشد معمولا در میان عموم محبوبیت بیشتری را دارد. از طرفی جاروبرقی مخزنی از نظر زیست محیطی مورد پسند است چراکه نیازی نیست پیوسته برای آن کیسه خریداری کنید.

معایب جاروبرقی مخزنی( بدون کیسه)

جاروبرقی مخزنی همانند جاروبرقی کیسه ای معایبی را دارد. اولا مخزن به نسبت کیسه در به دام انداختن آرژن ها کارایی بالایی را ندارد و نمی تواند آرژن ها را جذب نماید، هر چند از فیلتر هپا هم برای این مورد استفاده می شود. نگهداری و تمیز کردن خود جاروبرقی مخزنی کار سخت و دشوار است و در صورت شکستن مخزن ممکن است اصلا نتوانید مخزن را برای آن پیدا کنید  و یا خریداری کنید.

جمع بندی

جاروبرقی کیسه ای و جاروبرقی مخزنی هر کدام مزیت ها و معایب خود را دارند. اگر در منزل افرادی با حساسیت پوستی هستند قطعا خرید جاروبرقی کیسه ای پیشنهاد می شود. به صورت کلی مکش جاروبرقی کیسه ای بیشتر می باشد. شما می توانید با توجه به نیاز خود جاروبرقی مخزنی و یا کیسه ای را انتخاب کنید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر ویا سفارش لطفا با ما تماس بگیرید

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت