نکاتی در مورد مایکروویو ها

مایکروویو و دانستنی های آن

نکاتی در مورد مایکروویو ها

ماکروویوها یکی از مهمترین اختراع های بزرگ قرن بیستم محسوب می شوند. همچنین یکی از وسایل مدرن آشپزخانه های امروزی به شمار می آیند. امروزه تعداد زیادی از خانواده ها در سراسر دنیا از این وسلیه روزانه استفاده می کنند، و دلیل استقبال زیاد از این دستگاه سرعت بالای طبخ غذا در آن است. اگر خانم خانه شاغل هم باشد اهمیت استفاده از ماکروویو دو چندان خواهد بود، زیرا به جای اینکه ساعتهای طولانی وقت صرف پخت غذا کند، فقط چند دقیقه ای را صرف این کار می کند. ماکروویوها در واقع می توانند یک وسیله کمکی برای آشپزی نیز باشند و در زمان مهمانی که اجاق گاز شما جایی برای پخت غذاهای دیگر را ندارد، ماکروویو به عنوان نیروی کمکی، به یاری شما می آید.

البته شایان ذکر است که طعم غذا در ماکروویوها و اجاق گاز متفاوت است.
آشپزی ایمن با مایکروویو نیازمند شناخت معایب و فواید این دستگاه است. در صورت استفاده صحیح از مایکروویو، این دستگاه می تواند روشی آسان و سریع برای آشپزی و آماده سازی غذا باشد بدون اینکه خطری برای سلامتی به وجود آورد.

در این مقاله سعی بر این داریم که درباره ماکروویوها و چگونگی عملکرد و طرز استفاده این دستگاه به طور مختصر توضیح دهیم، تا اطلاعات کافی قبل از خرید این محصول را داشته و در هنگام خرید و انتخاب دچار سردرگمی و اشتباه نشوید.  فر به دستگاهی گفته می شود که پخت غذا در محیط بسته و دمای یکنواخت در تمامی قسمتها را امکان پذیر می کند.  ساده ترین نوع فرها با گاز کار کرده و می توان دمای بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد را تنظیم کرد و دارای چند طبقه برای استفاده بهینه از فضا باشد. پس از تولید مایکروویو و همزمان پیشرفت تکنولوژی فر دستگاههای تولید شد که هر دو قابلیت را داشتند؛ اصطلاحات جدیدی برای این محصولات شکل گرفت که بصورت جمع بندی اینگونه عنوان میشود. مایکروویو دستگاهی است که فقط مجهز به گرمکن با اشعه ( امواج مایکرو) و المنت تابشی از بالا باشد.میکروویو که به اشتباه مایکروویو خوانده می شود، از ترکیب دو واژه مایکرو یا میکروMICRO به معنی (کوچک) و ویوWAVE به معنی (موج) تشکیل شده است و به معنای امواج با طول موج کوتاه و تعداد نوسانات (فرکانس) بسیار بالا می باشد. فرکانس چنین امواجی، بین ۳۰۰ مگاهرتز تا چند گیگاهرتز در ثانیه می تواند باشد. برد چنین امواجی کوتاه بوده و در حد چند متر است، ولی میزان نفوذ آن ها نسبتا بالا است و از درون ابر و غبار عبور می کنند.هرچه فرکانس بیشتر باشد، شدت نفوذ بیشتر برای برد امواج، کوتاه تر می شود. به عنوان مثال هرچیزی که درمجاورت دستگاه نوسان ساز اجاق های میکروویو معمول قرار داشته باشد، به شدت تحت تأثیر ارتعاشات قرار می گیرد.درحالی که اگر نیم متر از منبع ارتعاش دور شود، قدرت امواج به یک صدم کاهش خواهد یافت.امواج دارای طول موج کوتاه، هنگام برخورد به ماده، چنان موجب ارتعاش و تغییر قطب های منفی و مثبت موجود در آن می شوند که این جنبش بالای مولکول ها موجب به هم خوردن شدید آنها و ایجاد اصطکاک در مولکول ها و درنهایت سبب گرم شدن آن ماده می شود. در این میان نقش آب در درون ماده غذایی بارزتر است. زیرا مولکول های آب که قطبی هستند (همچون دیگر مولکول های قطبی) بیشتر تحت تأثیر نوسانات قرارگرفته و به شدت شروع به جابه جایی در محل خود می کنند. به همین دلیل هرچه غذا رطوبت بیشتری داشته باشد سریع تر تحت تأثیر این امواج قرارمی گیرد.برای اینکه این امواج در همه جهات اطراف غذا پخش شوند، غذا معمولا بر روی یک میز چرخان می‌چرخد. در مدل‌های قدیمی تر هم از یک پروانه فلزی با تیغه‌های مورب برای پخش کردن امواج استفاده می‌شد. بدون چرخاندن غذا یا پخش کردن امواج، بعضی از نقاط غذا گرم نمی‌شود. با قرار دادن لایه یکنواختی از پنیر کف اجاق، بدون میز چرخان، میتوان این نقاط را دید. در واقع نقاطی که پنیر آن‌ها ذوب نشده، این نقاط اند.

 


طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت