امکان بازگشت کالا

امکان بازگشت کالا

سفارشات خریداران محترم باتوجه به نوع کالا بررسی فیزیکی شده و چنانچه نیاز به تست داشته باشند اینکاردربخش ارسال کالاانجام میگردد و کالاهایی که بسته بندی آکبند دارند ودارای ضمانتنامه وگارانتی شرکتی هستند هم ازطریق کارخانه ویا شرکت سازنده ویا واردکننده کالا گارانتی شده اند و دراصل تضمین گارانتی و ارائه خدمات پس ازفروش بعهده کارخانه سازنده ویا وارد کننده کالامیباشد.

دقت کنید که  بازکردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوطه راه اندازی شوند مثل  تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، فریزر، آبسردکن، مایکروویو و ....... تنها باید توسط نصاب مجاز شرکت انجام شود. برای این منظور باتوجه به برگه گارانتی و دفترچه راهنما با شرکت مربوطه یا نمایندگی مجاز آن برند تماس بگیرید. اما چنانچه خودتان ویا افراد غیرمجاز اقدام به نصب و یا راه اندازی کالای خریداری شده را نمایند اعتبار گارانتی و خدمات از بین رفته ومشمول خدمات پس از فروش کالا نمیشود.واینکه هرگونه داد و ستدی که در محیط الکترونیکی که انجام می گیرد مشابه محیط فیزیکی نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می باشد.عقد یا قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدنی عبارتست از اینکه " یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد

در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف ) پس از نهایی‌شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر درسبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییرکالا یا تعداد کالا وجود ندارد واگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد. 

استفاده از 24ساعت ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

چنانچه کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد ونه شکستگی

اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، به اریا کالا اطلاع داده شود.
لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات وبرگه ضمانتنامه ودفترچه راهنما وکلیه متعلقات بسته بندی حداقل تا پایان 24 ساعت مهلت استفاده، نگهداری شود 
استفاده ازاین سرویس تنها درصورتی امکان‌پذیراست که کالا درکارتن یا جعبه اصلی خود با تمام متعلقات بسته بندی داخل کارتن وبرگه ضمانتنامه ودفترچه راهنما به آریا کالا بازگردانده شود.

دقت نمائید که برچسب‌ زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هرمورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که دراثراستفاده نادرست کاربرازکالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.

استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل طرح بازگشت کالانمی‌شود.

چنانچه کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت آریا کالا مغایرت داشته باشد

وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا ، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش آریاکالا از طریق تلفن 33743700-021 یا ایمیل حتما اطلاع داده شود.
اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه (آکبند) خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ازآنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت آریا کالااست.
درصورتیکه امکان تشخیص مغایرت، بدون بازکردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری درصورتی ممکن است که کالا ازحالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی (آکبند) واولیه خود خارج نشده باشد.
درصورتیکه امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به آریاکالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

چنانچه کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش آریا کالا از طریق تلفن 33743700-021  یا ایمیل حتما اطلاع داده شود.
لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود ،استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به آریا کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. 

درصورتیکه مشتری از خرید خود منصرف شود

چنانچه هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش‌های آریا کالا با شماره تلفن 33743700-021 اطلاع داده شود.

چنانچه پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 24 ساعت، باید انصراف ه خود را به واحد خدمات پس از فروش با شماره تلفن 33743700-021  اطلاع دهد.

لازم به ذکراست کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

چنانچه دراثرحمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشدچه کنیم

باتوجه به تحویل کالا و رویت خریداردرزمان دریافت کالا وامضا برگ تحویل کالا،این امتیازبرای مشتری محفوظ است و آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به بخش خدمات پس از فروش آریا کالا ازطریق شماره تلفن 33743700-021 اطلاع رسانی نماید
با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروزهرگونه حادثه درهنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است.
درصورتیکه آسیب‏‌دیدگی کالا در لحظه دریافت قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به آریا کالا بازگردانده شود. 

لطفا دقت نمائید که پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتیکه کالا خارج از ضوابط مقرر درسایت آریا کالا مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری مجددا ارسال می‌شود. درصورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد آریا کالا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت آریا کالا درقبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی

اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت آریاکالا، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب­‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن‌ها و آریا کالا هیچگونه مسئولیت وتعهدی ایجاد نمی‌کند. همچنین آریا کالا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولید کننده کالاست.
درصورت عد م آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت­‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه آریا کالا در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
آریا کالا نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و ...) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط (نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش لوازم شخصی و بهداشت و مراقبت

اطلاعات این محصولات صرفا برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن‌ها و آریا کالا مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.

آریا کالا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه آریا کالا دراین خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت